Top školky | Odborné články
Děti a doplňky stravy

Děti a doplňky stravy

8. 1. 2018 | Sdílet na Facebooku

Zimní dny jsou chladné a čekárny pediatrů jsou přeplněny malými dětmi. V lepším případě jde jen o virózu a v horším případě jde o bakteriální onemocnění, které je třeba léčit ATB.


Jaké doplňky stravy jsou účinné a šetrné pro naše děti? 

Doplněk stravy je potravina, nikoliv léčivo! Nemůžeme očekávat, že v této kategorii zařazený heřmánkový čaj, extrakty betaglukanů, samotné imunoglobuliny nebo kapky z Echinacey, nám vyléčí nemocné dítě. Tato kategorie potravin opravdu pouze přispívá a napomáhá vitalitě našich dětí. 


Doplňky stravy jsou vhodnou volbou při prevenci zdraví pro naše děti.

 Pokud se blíží období plískanic a víme, že pestrá strava již nebude stačit, tak je čas přistoupit k zařazení doplňku stravy. Řídíme se informací lékaře, lékárníka nebo se informujeme na obalu výrobku.  Rozhodujícím kriteriem je věkové ohraničení, dále pak přijatelná a vhodná forma pro naše děti. 


Doporučuji formu kapalnou tj. kapky, čaje nebo tobolky z želatiny a celulózy, prosté aditivních látek.

 Délka užívání by měla být jasně definována a spotřebitel by se měl tímto limitem držet. Doplňky stravy doplňují pestrou stravu o látky, které ve stravě chybí, užívají se při daném omezení nebo v daném období, neslouží jako náhrada stravy a nejsou běžně doporučovány ke kontinuálnímu užívání pokud lékař neřekne jinak.


Dobrá například Třapatka (echinacea) s česnekem a zázvorem, která působí jako podpora imunitního systému. 

Listy Lichořeřišnice jakožto přírodní antibiotikum, z usušených listů lze vařit čaj. 

Acerola, šípek a rakytník v jednom, aneb Céčková bomba, například v Acerohip Trio


Autor článku: Ing. Ivana Kabelková (Odborný garant bezpečnosti potravin, Odborný konzultant v oblasti speciální potraviny a výživy).

Komentáře (0)

Zatím tu nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Nová hodnocení

Nejnovější hodnocení našich školek

Přihlásit se do newsletteru